Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Кузнецівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04352813) був реорганізований і увійшов до складу Розівської громади

Кузнецівка
Розівський район, Запорізька область

Історична довідка Кузнецівської сільської ради

На сьогодні на території Кузнецівської сільської ради знаходиться три населених пункти с. Кузнецівка, с. Багатівка та с. Зоряне.

Село Кузнецівка розташоване на відстані 8,7 км від районного центру селища Розівка та автодороги Запоріжжя – Маріуполь, розкинулося на 109,4 га землі, налічує 128 дворів, чисельність населення 287 чоловік. Воно засноване німцями-колоністами у 1823 році і мало назву Вікерау (8 колонія)

На відстані близько 5 км від с. Кузнецівки та 12,7 км від райцентру розташоване с.Багатівка, площею 84,3 га з кількістю дворів - 56, чисельністю населення -108 чоловік, засноване в той же період з назвою Рейхенберг (9 колонія).

Біля 4 км від с. Кузнецівки та 3,7 км до райцентру розмістилося с. Зоряне на площі 101, 8 га, з кількістю дворів -133, чисельністю населення -265 чоловік.

В старі часи мало назву Розенберг (7 колонія).

До 1926 року села Кузнецівка, Багатівка, Зоряне відносились до Люксембургського району Маріупольського округу. В 1927 році була створена Кузнецівська сільська рада, якій підпорядковувались населені пункти: с. Кузнецівка, с. Багатівка, с. Розівка (Зоряне), с. Маринівка, с. Першотравневе.

З 1942 року на території сільської ради діяли три колгоспи: в с. Кузнецівка – «Вітчизняна Війна», с. Багатівка – ім.. Чкалова, с. Зоряне – ім. Кірова.

В 1950 році об’єдналися колгоспи «Вітчизняна Війна» та ім. Чкалова в колгосп ім. Жданова. В 1957 році колгосп ім.. Жданова та ім.. Кірова об’єднались в колгосп Кірова. Головою колгоспу ім.. Кірова був Ревут Федір Федорович. При ньому колгосп здобув значних успіхів в тваринництві та землеробстві. Указом Президії Верховної Ради від 25. 02.1958 року йому присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. В 1963 році колгосп ім.. Кірова перейменовано на колгосп «Авангард». Одним із кращих керівників колгоспу «Авангард» з 1976 по 1986 роки був Лісовський Дмитро Миронович. З 1941 р. по вересень 1943р. с. Кузнецівка, с. Багатівка, с. Зоряне були окуповані німецько- фашистськими загарбниками. На фронтах Великої Вітчизняної війни бились за визволення 107 місцевих жителів. На сьогоднішній час на території сільської ради не лишилося в живих жодного ветерана Великої Вітчизняної війни. В честь загиблих воїнів односельців споруджено Меморіал Слави, поруч з ним Могила Невідомого Солдата. В період німецької окупації села було спалено. Але ще залишилося два будинки з німецьких поселень, в одному із них люди проживають і досі. В повоєнні роки села відбудувалися та розквітли.

Сьогодні Кузнецівка економічно і культурно розвинуте село. Одне з кращих в районі є ТОВ «АФ «Авангард», яким успішно керує І.Й. Губицький, На даний час в сільській раді налічується чотири фермерських господарства, що примножують своєю працею добробут наших сіл. Два приватні підприємства (магазини «Тілець»- ПП Євсєєв В.В., контейнер ПП Рогуля А.П.) забезпечують населення необхідними для життя продуктами харчування та товарами першої необхідності. В селі Кузнецівка функціонує фельдшерський пункт, який обслуговує 316 чоловік, Кузнецівська сільська бібліотека з книжковим фондом 5381 екземпляр, Кузнецівський сільський будинок культури на 100 місць, Кузнецівське відділення зв’язку.

При сільській бібліотеці функціонує краєзнавчий музей, де відображена історія життя та праці односельчан. Музей поповнюється виробами народних умільців. В с. Зоряне знаходиться Розівська держсортовибробувальна станція, яка випробовує нові сорти зернових культур та соняшника.

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування